Strona internetowa wsi Komorów

Podtarnowska miejscowość w Gminie Wierzchosławice
Wędkarstwo

Wędkowanie w Komorowie

Rodzaj łowiska: stawy – wyrobisko pożwirowe.
Wielkość: ok. 90ha.
Najgłębsze miejsce: I przejazd – ok. 5m,   II przejazd – ok. 3m,   III przejazd – ok. 1,5m.

Łowisko Komorów należące do PZW Tarnów  jest bardzo przyjazne wędkarzom, którzy cenią sobie spokój i ciszę oraz możliwość dojazdu na samo stanowisko.

Łowisko Komorów stanowią stare stawy pożwirowe znajdujące się bezpośrednio przy korycie rzeki Dunajec, które podzielone są na tzw. „przejazdy”

1. Pierwszy przejazd:

 Głębokość wody waha się między 2m a 6m. Jest to najgłębszy akwen.  Złowić można tutaj wszystkie gatunki ryb typowych dla jezior i stawów. Po wylewach rzeki, które co roku się powtarzają atrakcją jest brzana, certa lub świnka. Jesienią liczyć można również na drapieżniki takiej jak np. sandacz, szczupak czy węgorz.

2. Drugi przejazd

Głębokość do 4m. Ten „przejazd” jest najbardziej popularny. Na tym akwenie organizowane są zawody wędkarskie przez PZW Tarnów, w których biorą udział również mieszkańcy Komorowa.

3. Trzeci przejazd

Najpłytszy akwen gdzie, na jego końcu woda wraca do Dunajca. Przejazd przez tą rzeczkę jest jedyną możliwością przeprawienia się samochodem na część stawów jaką jest linia brzegowa od strony rzeki.
Łowiąc w Komorowie pamiętać należy, że rzeka często zmienia stan wody, która automatycznie podnosi poziom w stawach. Dlatego należy mieć na uwadze to, że woda przez którą jechaliśmy, może być zbyt głęboka by wrócić do domu.

Woda w łowisku Komorów jest mętna, dno bardzo zamulone. Linia brzegowa bardzo urozmaicona i porośnięta wikliną, posiadającą bardzo dużo zatoczek i cypli. Kolejnym urozmaiceniem tafli wody są wysepki wokół których znajdują się atrakcyjne miejsca dla ryb, a zarazem wędkarzy.
Stanowiska wędkarskie to miejsca, które na skutek ciągłej obecności wędkarzy stanowią przerwę w gęstej wiklinie porastającej całą linię brzegową. Osoba przyjeżdżająca pierwszy raz na łowisko bez trudu znajdzie miejsce, które jest często odwiedzane a co za tym idzie nęcone. Rybostan jest bardzo zróżnicowany. Gatunkiem dominującym na łowisku są duże ilości płoci, wzdręgi i leszcza. Podczas nocnych zasiadek można liczyć na duże leszcze i karpie, które często goszczą w podbierakach a i ponad kilogramowy karaś nie należny do rzadkości. Drapieżniki bytują tu w pełnej gamie. W dzień mamy szanse na szczupaka, okonia a nocą można zapolować na sandacza, węgorza i suma.

autor: Łukasz Kania

2 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *